Koronavirus

Všichni o něm mluví, a není divu. Ovlivnil náš život víc, než jsme si dokázali představit.
Je fascinující sledovat, s jakou samozřejmostí se najednou zastavuje náš hyperrozjetý svět. Letadla nelétají, podniky stojí, přeskupují se státní rozpočty. Když ochránci životního prostředí upozorňují na umírající stromy, celé živočišné a rostlinné druhy, vzduch, který není k dýchání – to s nikým nepohne. Jak začnou umírat lidé a nemáme to pod kontrolou, všechno jde.

ASTROSOUVISLOSTI

Abych vyjasnila svoji pozici: mám práci, při které si mohu dovolit být nějaký čas doma. Bydlím na venkově, takže netrpím klaustrofobií při karanténě – mohu kdykoli vyjít do polí. Neplatíme hypotéku, nemáme podnik, který na sebe musí vydělávat, bydlíme ve svém pididomečku. (Jak pidi se nyní ukazuje, když jsme tu všichni čtyři…). Patřím tedy k těm šťastnějším v této situaci.
Zároveň mé mentální nastavení je, že vlastně nejsem překvapená. Že žijeme v transformačním čase vím dávno. A že se bude dít něco, co otřese systémem, bylo jasné všem, kdo znají povahu konjunkce (blízkosti až splynutí) planet/energií Saturna a Pluta v Kozorohu: planet, z jejichž spojení vše vzniká. Tato konjunkce proběhla v lednu tohoto roku. Pluto je hlubinná transformace, která v zájmu změny nejprve vytáhne z nevědomí všechno, co je tam bezpečně uložené, protože se nám to z nějakého důvodu nelíbí nebo z toho máme naučený strach. Ukazuje, jak věci jsou, odkrývá esenci, otevírá třinácté komnaty, vyhazuje kostlivce ze skříně, odhaluje povahu moci. Saturn tvoří strukturu, systém, hmotu ve fyzickém životě na Zemi. Kozorohu vládne, takže bylo jasné, že se bude něco dít s celkovým uspořádáním, základním fungováním našeho světa, s „kostrou“ západní civilizace.

VŠE SE UKAZUJE, JAKÉ JE

A je to tu. Ukazuje se, kdo rád mluví a rád se poslouchá, kdo pracuje pro druhé, kdo se snaží stav věcí mlžit, kdo pomáhá, kdo hledá zisk, kdo je ohleduplný a kdo – doslova – na druhé kašle. Velkým plusem tranformačního procesu je, že se nic neutají.
Zároveň se také ukazuje, jak nás ovlivňují naše filtry vnímání. Lidé, kteří už před koronou žili ve vzorcích strachu a katastrofických očekávání , přilepeni na televizi a s přiznanou či nepřiznanou slepotou a touhou po „starých dobrých časech, kdy se tak hrozné věci jako teď, neděly“, došli svého apokalyptického „potvrzení“ a mohou se klidně bát dál. Lidé, kteří už před koronou žili ve starém mocenském paradigmatu „vše využiji ve svůj prospěch“ a v mentalitě „mysli na sebe a urvi, co můžeš“, také mají příležitost. A lidé, kteří už před koronou žili ve světě, kde si lidé pomáhají, neztrácejí humor a optimismus, a jako jednotlivci se svými silami snaží zlepšit svět kolem sebe, žijí i nyní ve stejném větě. Pomáhají, neztrácejí humor a optimismus a snaží se dělat, co je v jejich silách.

Zároveň to netrvalo tak dlouho a objevily se konspirační teorie, kdo za virem stojí. Jako obvykle se autoři ani nesnažili vymyslet něco originálního: může za to Mosad (Židé) nebo Američané (tajná biologická zbraň). Svůj k svému: Čína a Rusko se budou snažit o jejich šíření a po celém světě se najde spousta lidí, kteří tomu uvěří. Přitom sami lékaři a imunologové se nemohou dohodnout, zda vir, geniálně přizpůsobený na lidský organismus, mohl vzniknout spontánně, nebo uměle. Důvěra ve vědu, fakta a střízlivý přístup je dlouhodobě otřesena a má to jistě své důvody – i věda potřebuje projít transformací a prochází jí, ale aktuálně nám informace „kdo za to může“ rozhodně neposlouží. Spíš ubírá energii a pozornost. Z úhlu pohledu archetypu je jistě zajímavé, že zatím dohledaný první článek živočišné říše je netopýr – malý upír, zvíře Temné Bohyně.

DŮVĚRA

Téma důvěry se jistě otevře, jak se tomu děje v každé krizové situaci. Když jezdíme s rodinou do lesa, míjíme křižovatku s betonovou zátarasou, na kterou kdosi napsal velkým písmem LHALI NÁM. Kdo? Komu? Jak? Kdy? Jednoduché heslo jako výkřik zoufalé duše, která prostě nedokáže unést složitost a nepřehlednost světa, jež se s transformačním procesem ještě zesiluje. Není náročnějšího nastavení mysli a srdce než pocit, že jste odpojeni od sítě všeho života, od druhých lidí a od vesmíru, osamělý ostrov, který na nikoho nemůže spoléhat a nikomu nemůže věřit. Bolestivá, nebezpečná a naprostá iluze. Takže otázka je: potřebuji fyzické či psychické rodiče a autority, o které se mohu opřít a kterým mohou důvěřovat? Nebo chápu, že v čase změn jsme všichni svými rodiči a autoritami, všichni se učíme, a je plýtváním času dělat ze sebe oběti či agresory? Že důvěra je moje rozhodnutí a moje vidění světa? 

SATURN VE VODNÁŘI

Fascinující astrologickou realitou je, že ve chvíli rozšíření krize na celý svět Saturn, tvůrce fyzické reality, vstoupil z Kozoroha do Vodnáře: vzdušného znamení změny, osvobození, prolomení starých struktur a hledání nových cest. Když člověk sleduje současné jednání mezi systémem – státem a soukromými firmami, které už mnohé pomáhají a některé by tak rády pomáhaly, ale systém jim brání, tak se neubrání pocitu, že právě odhalení nepružnosti (starý Kozoroh) státu a jeho „infikování“ pružností soukromého sektoru, který je naučený nové cesty hledat a být odvážný, by mohlo být jedním z pozitivních výsledků krize. Protože zjevně stát už není  strukturou, která by vše měla v rukou a zvládala situaci. Starý hierarchický systém odhaluje své slabiny, zároveň je pořád důležitou kostrou. Ideální je spolupráce – tedy vodnářský princip.

S tím souvisí skutečnost, že korona napadá dýchací cesty – symbol našeho svobodného dýchání a a PROPOJENÍ skrze neviditelnou, leč životodárnou entitu vzduchu s naším okolím, tedy se životním prostředím. Skutečnost, že se svět ztišil a sužovaná, týraná Příroda si na chvíli může oddechnout, je důležitá pro naše uvědomění. Jakou hodnotu přikládáme své svobodě, svému dechu, svému Duchu a svému propojení se světem? Musí to být všechno fatálně ohroženo, abychom vnímali, jak životně důležité to pro nás je?

CO MŮŽEME

Celé je to pro nás výzva k vnitřní práci. Nahlédnout, přijmout, a tak neutralizovat naše strachy, aby nás neovládaly. Zvědomit, jak jsme součástí sítě, a svojí vnitřní prací můžeme ovlivnit kolektivní pole. Být ve spojení s Přírodou, Zemí, a podpořit ji v jejím transformačním procesu láskou  o očistou vlastních destruktivních vzorců oddělenosti. Díky za nádherné jaro. Zachovat střízlivou schopnost rozlišovat informace  – a nezahlcovat se jimi. Tvořit. Vidět selhání systému jako podnět k nápravě, poděkovat, že nám jsou ukázána slabá místa, aby mohla být přeorganizována a posílena. Soustředit se na pozitivní zprávy. Vnímat, čemu jsme naučení věnovat energii  a na čem jsme závislí  – při změně se obvykle projeví abstinenčními příznaky. Nastavit se na solidaritu, protože ji budeme potřebovat, až karanténa pomine, systém se bude stavět na nohy a proměňovat a budeme potřebovat se navzájem podpořit. Všímat si svých vnitřních zdrojů energie – máme jich více, než si myslíme.

INELIA BENZ: KOMENTÁŘ A DOPORUČENÍ

„V loňském roce jsem vyzývala, aby lidé, kteří nesouhlasí se vzdělávacím systémem, vzali své děti ze škol a vytvořili nový vzdělávací systém, a aby lidé, kteří nejsou spokojeni v práci, vytvořili novou pracovní strukturu. A hele, už je to tady – a kdo to udělal, může pomáhat v nové společenské struktuře.
A dějí se i jiné úžasné věci. Všimli jste si, jak je čistý vzduch? Miliony aut zůstaly v garáži…. Stres a hněv soutěživých sportů mají pauzu. Domácí zvířata jsou šťastná, že jsou jejich páníčci doma. Děti a rodiče se znovu učí žít jako skupina. Bary a kasina jsou zavřená. Fyzická blízkost není možná, ale společnost se stmeluje. Lidé si pomáhají a iluze, že „každý má žít sám pro sebe“ je žita pouze menšinou – která je ovšem vysoce medializována. Stačí, aby si JEDEN člověk koupil zásoby rýže a iluze, že „každý vykupuje rýži“ je hned hlásána do světa.
Nabízím vám několik tipů, jak pomoct na svět změně paradigmatu, o které mluvíme už několik desetiletí:
1. Přijměte změnu a začněte hledat spojence pro tvoření nové práce, vzdělávání a sdílení věcí.
2. Kontaktujte méně šťastné i více šťastné a zjistěte, zda můžete zorganizovat strukturu, kde je o každého postaráno základními životními potřebami.
3. Nečekejte na druhé, že převezmou iniciativu a vedení. Nejsou takoví, kteří by převzali vedení. Narodili jste se v tomto čase na této planetě, abyste ztělesňovali nové paradigma a spolutvořili vysokofrekvenční zkušenost. Narodili jste se v tomto čase na této planetě, abyste VEDLI.
4. Náš největší nepřítel v této chvíli není fyzický virus, ale STRACH. Pracujte proto s cvičením na uvolnění strachu (viz na konci tohoto článku). Právě strach je na této planetě skutečným zabijákem. Proto sdílejte toto cvičení s co nejvíce lidmi. Desítky let jsme krmeni apokalyptickými filmy, ve kterých silní vyhrávají a slabí umírají a všechno musí být zničeno. Lidé, kteří se strachem živí a kontrolují druhé skrze strach, si zkrátka myslí, že to tak musí mít každý. Jsou lidé, kteří jsou na dramatu a moci nad druhými lidmi závislí. A samozřejmě mnoho nevědomých, spících lidí na to naskakuje. Ale pořád jsou tu i jiní lidé, vy a já, kteří víme, že doba moci nad druhými končí a změna je obrovská.
5. Využijte příležitosti změnit svůj život!
6. VYZAŘUJTE SVĚTLO! Je čas být paprskem světla na místě, kde žijete. Pusťte negativitu a žijte svoji přirozenou vysokou frekvenci, klid v mysli a srdci, energii a entusiasmus, které jsou vám přirozeně vlastní. Buďte sami sebou, nebuďte programem druhých lidí.
Žijte realitu, kterou chcete vytvořit v našem světě. Nereagujte emočně: ať jsou vaše emocionální reakce vědomé, s nadhledem. Užívejte si čas doma a udělejte z něho svoji novou normalitu. A pamatujte si, i toto jednou přejde.
(Zdroj: https://ineliabenz.com/feeling-afraid-and-stressed-here-is-what-you-can-do/ )

KONSTELACE NA KORONU:

Web Thea Benodis – manželé Uhlířovi:
https://www.thea-benodis.cz/l/co-nam-prinasi-energie-korona-viru/
https://www.thea-benodis.cz/l/zamery-pro-dobu-koronavirovou/

NESMÍRNĚ DŮLEŽITÝ ČLÁNEK manželů Uhlířových:
https://www.thea-benodis.cz/l/zvladneme-to-tentokrat/

Web O grafologii a psychologii – Vojta Franče:
http://ografologii.blogspot.com/2020/03/koronavirus-jako-posel-zivota.html

CVIČENÍ NA ZPRACOVÁNÍ STRACHU od Inelie Benz

(z knihy Jsi Čaroděj/ka? Inelie Benz, vydalo nakladatelství Zlatý květ)

Pro lepší výsledky je dobré ho provádět na klidném a nerušeném místě a předem si sepsat seznam svých strachů.
Posaďte se, nebo si lehněte s rovnými zády, a zavřete oči.
Dýchejte pomalu a zhluboka do břicha. Pak vydechněte, co nejrychleji můžete.
Opakujte pomalý nádech a co možná nejrychlejší výdech.
A ještě jednou se pomalu nadechněte a rychle vydechněte.
Nyní pokračujte v dýchání svým normálním tempem.
Prociťte své fyzické tělo od hlavy k prstům na nohách, abyste našli energii strachu.
Hledejte strach. Pokud ho nemůžete najít, přečtěte si jednu položku ze seznamu svých strachů a projděte si opět své tělo.
Jakmile ve svém těle najdete strach, podívejte se na něj.
Neanalyzujte ho, jen se na něj podívejte.
Dovolte mu zde být.
Dovolte mu existovat.
Dovolte mu růst a být.
Může to být fyzické nepohodlí (např. hrbol), bolest, místo energie, myšlenka, vzpomínka… – nebo prostě jenom emoce strachu.
Jenom se na to dívejte.
Pozorujte to.
Prociťte to.
Dovolte tomu být zde.
A řekněte: „Strachu, vítej zde.“
Vítej zde.
Přivítejte strach a dovolte mu růst.
Nechte ho, aby byl stále větší a větší.
Dovolte mu vyrůst co možná nejvíce.
Dovolte mu, aby se vám projevil, ale neanalyzujte ho.
Prostě nechte přijít cokoliv.
Ať už to jsou slova, myšlenky, vzpomínky.
Sledujte, zda se to mění v jinou emoci nebo jestli mění umístění ve vašem těle.
Ať se projeví cokoliv, přivítejte to znovu slovy: „Jsi zde vítána, myšlenko … jsi zde vítána, emoce … slova … vzpomínky, jsi zde vítán, strachu.“
Jsi zde vítán.
Sledujte to. Pozorujte to.
Nyní si dovolte přijít blíž a obejměte svůj strach, ať už se projevil jakkoli.
Dejte mu světlo a lásku a dovolte mu existovat.
Poděkujte mu za jakoukoli práci, kterou pro vás dělal, a za to, že s vámi tak dlouho byl.
Nyní ho propusťte do Jednoty. Dovolte mu, aby šel volně zpět do Zdroje.
Nyní se zhluboka nadechněte. Při nádechu vdechněte světlo a lásku. Při výdechu naplňte tímto světlem a láskou prostor, kde býval strach.
Nyní prostě dýchejte zhluboka a pomalu.
Vdechujte světlo a lásku, a při výdechu nechejte toto světlo a lásku, aby se šířily do vašeho těla a do vašeho okolí.
Nyní prociťte své tělo od prstů na nohou k hlavě a sledujte, zda tam zbylo něco z toho strachu. Pokud ano, hned zopakujte cvičení. Pokud ne, můžete se podívat na seznam a opakovat cvičení, anebo ukončit tím, že otevřete oči a důkladně se protáhnete.

Texty zveřejněné na webu www.oheladom.cz jsou autorskými texty a překlady PhDr. Terezie Dubinové. Bez vědomí autorky a jejího psaného svolení je nelze kopírovat a přebírat na svůj web. Sdílení na FB s plným odkazem je v pořádku. Pokud  chcete texty publikovat na svém webu, dejte autorce na vědomí na mailové adrese terezie.dubinova@oheladom.cz . Děkuji.

 

Pokud se vám tento obsah líbí, můžete ho sdílet se svými přáteli

One Reply to “Koronavirus”

  1. Vladimír Műller says: Odpovědět

    Dobrý den.
    Hodně zajímavé…..Děkuji.

Napsat komentář