Inelia Benz: Buďte laskaví a mějte silné hranice

Dobře, přiznejme si to. Jsme pracovníci světla a neradi zraňujeme cítění druhých lidí. Je to tak, že ano? Avšak věděli jste, že právě tato skutečnost je po tisíce let používána, aby snížila naši frekvenci a frekvenci planety?

To je opravdu silné prohlášení, takže ho trochu rozvedu. Ale než to udělám, chtěla bych říct, že tento článek je o zneužívání, které není hluboce poškozující na fyzické nebo psychologické úrovni. Bavíme se o zneužívání v rozhovorech, akcích a reakcích, které vás nebo druhé neuvádějí do nebezpečí. Pokud jste vy nebo jiní lidé ve vážném nebezpečí, zavolejte policii, vyhledejte pomoc.
Mít zdravé hranice s lidmi, kteří vás opakovaně zvou do nízkovibračních závazků (engagements, ve smyslu vazeb a vztahů) je přímo spojeno s rozšířením našeho vědomí a s rostoucí frekvencí zde na planetě  Zemi.
Když si necháme líbit negativní akce druhých lidí, omlouváme je, a tím jsme spoluviníky postupného upevňování negativity v našich životech a v životech lidí na naší planetě.

Jsou různé důvody, proč jsou pracovníci světla učeni, aby umožnili šíření této negativity, a proč ji tvoří a živí. A toto učení se dobře uchytne, protože světelné bytosti vnitřně a bytostně vědí, že utrpení a zraňování druhých je nepřirozené a špatné. Tudíž „kdokoli ho dělá, musí mít k němu dobrý důvod“, ne?
Zde je několik z těchto důvodů:
1. Tvrzení, že lidskou přirozeností je zraňovat ostatní a/nebo sebe.

2. Tvrzení, že dotyčný natolik jako dítě trpěl, že jenom opakuje ty samé špatné vzorce.

3. Tvrzení, že závislí lidé jsou nemocní a nemohou si prostě pomoci.

4. Tvrzení, že láska vše léčí. Čím více zneuživatele milujeme, tím rychleji přestanou zraňovat ostatní. Tady ale chybí, že skutečná láska má hranice. A záleží na tom, jak si lidé interpretují „lásku“.

5. Tvrzení, že je lepší nechat si líbit zneužívání, než zneuživatele už nikdy nevidět. Alespoň tímto způsobem ho pracovník světla neztratí z dohledu a kdyby byl opravdu v problémech, může mu pomoci. Je ale dobré si uvědomit, že můžeme někoho milovat, a přitom nesouhlasit s jeho skutky. Většina lidí si ale myslí, že když někoho milujeme, musíme přijímat i jeho negativní části. To je pro bytosti světla těžké pochopit, protože NEpocházejí z dimenze nebo reality, kde se lidé chovají a jednají negativním způsobem, kde je láska podmíněná a hrají se temné hry (dark games). Zdravou odpovědí je proto nesouhlas.

6. Pracovníci světla nechtějí být vnímáni jako krutí lidé, kteří nerozumí druhým nebo postrádají empatii. Když nás z toho někdo obviní – a ve skutečnosti je to naopak -, tak to často stačí k tomu, abychom umožnili pokračování vztahů temného paradigmatu. „Odpuštění“ pro mnohé znamená, že ze sebe udělají rohožku, ale když jsme rohožkou, podporujeme zneuživatele ve vzorci chování, ze kterého se nechtějí vymanit.

7. Vzorec „Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“ Silný náboženský vzorec. Tady Inelia mluví o zkušenosti se svým závislým synem. Pomáhala mu – a pak si uvědomila, že tím umožňuje jeho závislost. Přestala mu pomáhat a on jí řekl: „Musíš mi pomáhat, protože jsi mne zranila. Celá léta jsi mi pomáhala, protože ses cítila vinná. “ Je důležité si uvědomit, že z perspektivy nízkofrekvenčních lidí nikdo nic neudělá „jen tak“ – „musí“ tam přece být nějaký (nízkofrekvenční) důvod!

8. Tvrzení, že zneuživatelé jsou v mém životě proto, aby mne naučili lekce, které se potřebuji naučit. To je starý program „bolest je učitelka“, který udržuje bolest v energetickém poli. Bolest a trauma nás naopak připravují o sílu, plný potenciál a záři (disable you and make you -less in the world, like shineless…). Nikdo nás nepotřebuje učit být milujícími, soucitnými bytostmi – můžeme jimi prostě být.

9. Tvrzení, že nejvíce osobního růstu pochází z práce se Stínem, resp. z té práce se Stínem, která tvrdí, že je potřeba Stín přijmout, nikoli propustit. Odpojení od sebe sama (disconnection) může začít při určité práci se Stínem, kdy se tzv. integruje. Stíny se ale mají uvolnit a tím to končí. Je důležité se se Stíny či strachy  se neidentifikovat, nedělat je součástí sebe sama!

Pokud si tyto důvody, proč snášet zneužívání, přečtete a myslíte si, že všechno to jsou nízkofrekvenční programy, které potřebují být uvolněny, potom …. Skvělá práce! Máte stoprocentní pravdu.
A jestliže jste sem na Zemi přišli z pouze světelné existence, jako ostatně většina pracovníků světla na Zemi, je velmi pravděpodobné, že jeden nebo více z těchto programů nesete. A přitom věříte, že jsou to vysokofrekvenční programy spojené se soucítěním.

Uvědomme si však, že pokud necháme druhého člověka, aby zraňoval nás či druhé, omluvami ospravedlňujeme jeho činy a věříme mu, když podesáté slibuje, že už to nikdy neudělá, pak jsme spolupachateli v násobení jeho vlastní bolesti. Mnoho zneuživatelů jsou světelné bytosti, ačkoli nepracují pro světlo, a způsobují si obrovský dluh bolesti, viny a hanby, když zraňují druhé lidi. Nakonec si přivodí (orchestrate) pro sebe vhodný trest za bolest, kterou způsobili vám či druhým lidem.

Jinými slovy, čím více necháte zneuživatele zapadnout do jeho chování, tím vyšší bude odplata. A s odkazem na seminář  „Posedlosti a jak se chránit“ (https://ineliabenz.com/mystical-skills/possession-and-how-to-protect-yourself/  ):  kdo jste ji absolvoval, tak nyní už víte, že často jsou všechna tato negativní lákadla (dosl. pozvání, invitations) nikoli od bytostí světla samotných, ale od přisedlíků (dosl. malicious riders, zlomyslných jezdců), které bytosti světla vědomě či nevědomě k sobě nechali přijít. Neděláte sobě ani jim dobrou službu, když vyživujete tyto přisedlíky.

Nejlepší a nejsoucitnější věc, kterou můžete pro takového člověka i pro planetu udělat, je přestat umožňovat zraňování a zneužívání. Můžete to udělat milujícím a soucitným způsobem, ale musíte být přísní a nenechat nic náhodě. Často se stane, že když to uděláte, dotyčný člověk je schopný se skrze kontakty s vámi naučit nové vzorce chování. Ale stejně často začne zneužívat někoho jiného, když se ukáže, že už nestojí za to se na vás přilepit, protože jejich nízkofrekvenční hru na oběť a agresora už nehrajete.

A co vy? Někdy zkrátka vytvořit si zdravé osobnostní hranice bolí. Milujeme tyto lidi a chceme, aby byli v našem životě. Ale potřebujeme se na tu situaci podívat z perspektivy věčné božské bytosti. Zdravá hranice ne vždy znamená, že nemůžete mít milující vztah se zneuživatelem. Znamená to, že neodpovídáte způsobem, jakým vás chtějí zmanipulovat, abyste jednali. Učte se odpovídat a interagovat z VAŠÍ úrovně frekvence, nikoli z jejich. A jestliže začnou „tlačit na pilu“ zneužívání, když vidí, že už vás nedonutí nebo že už je za jejich nízkofrekvenční činy neomlouváte, stále si svoje zdravé hranice udržujte a jednejte z vaší osobní frekvence.

Někdy se zneuživatel poté, co mu dáte jasné hranice, rozhodne přerušit s vámi kontakt a nechce mít s vámi cokoli společného. Ale častěji změní svoje interakce a poznají, že existuje místo, kde mohou mít přirozenou vysokofrekvenční zkušenost. Stává se, že je to poprvé, kdy prozkoumají svoji skutečnou frekvenci.
Zůstaňme na naší frekvenci a dovolme druhým, aby se k nám na ní přidali. Představte si svět, kde každý, s kým jsme ve vztahu, to ví a souhlasí s tím. Ano, to je Nové Paradigma, které jsme sem přišli ztělesnit a tvořit.

Jo!

Inelia.

Originál: Be Kind, Loving and Have Strong Boundaries, článek z 1. března 2023, zde: https://blog.ineliabenz.com/be-kind-loving-and-have-strong-boundaries/ 
Stejnojmenný díl podcastu zde: https://video.ineliabenz.com/be-kind-loving-and-have-strong-boundaries-driving-to-the-rez-episode-152-part-1/ 

V překladu je použitý jak původní text, tak komentáře z videa. Přeložila Terezie Dubinová pro www.oheladom.cz

Texty zveřejněné na webu www.oheladom.cz jsou autorskými texty a překlady PhDr. Terezie Dubinové. Bez vědomí autorky a jejího psaného svolení je nelze kopírovat a přebírat na svůj web. Sdílení na FB s plným odkazem je v pořádku. Pokud  chcete texty publikovat na svém webu, dejte autorce na vědomí na mailové adrese terezie.dubinova@oheladom.cz . Děkuji.

K TÉMATU NA TOMTO WEBU: 

INELIA BENZ v Červeném stanu

SPIRITUALITA NOVÉHO PARADIGMATU

Odplata odpuštěním

Pokud se vám tento obsah líbí, můžete ho sdílet se svými přáteli

2 Replies to “Inelia Benz: Buďte laskaví a mějte silné hranice”

  1. Dobrý den, mohu se zeptat, jak je to s těmi Stíny? Inelia píše že by měly být spíše propuštěny a ne integrovány, jak jsem to z textu pochopila (jestli jsem to pochopila dobře). Osobně chápu stíny jako naše buď jako naše nezralé součásti, nebo vnitřní osoby které jedou program kdy jsme se v dětství snažili přežít a ty osoby pak neví že už to není potřeba a nebo tedy ty vzorce a nánosy a ty propustit asi jde, ale ty dva výše to si nedovedu představit. Můžete prosím napsat, jak to vnímáte vy? Děkuji moc za odpověď.

    1. Zdravím, Veroniko! ano, to je dobrá otázka. Já po všech zkušenostech práce se sebou i s lidmi už si netroufnu na žádnou definici. Inelia je v tomto dost radikální, protože (podle mého cítění) už je „nad“ dualitou v Jednotě, do které aktuálně vstupuje i Země/Gaia. Dříve mohly být stíny integrovány, ale nyní už jsou brzdou a abychom se v nich pořád nehrabali, tak je máme, jak ona říká, poslat do Zdroje. Jako kdybychom přiznali, že si nevíme rady a potřebujeme pomoct s „kvantovým skokem“, vymaněním se z kruhů, ve kterých se motáme. Stíny vnímám jako nevědomé části nás samých, staré vzorce – rodinné, náboženské, kulturní, společenské…, které nám možná dříve sloužily (třeba k přežití, jak píšete), ale teď už jsou brzdou. A obvykle je ani nevnímáme – bereme je automaticky jako „normální“. Už jejich uvědomění je posunem – a potom jejich opouštění, jak říká židovství, „be-ezrat Hašem“, s pomocí Boží:-):-) I to hodně cítím jako nějaký proces hledání středu v „lemniskátě“ (ležaté osmičce) našich energií.

Napsat komentář