Občanský, umělecký a spirituální aktivismus v Izraeli

Datum a čas konání12.10.2020   17:00 hod
Místo konáníMozarteum Arcidiecézní muzeum
Kategorie

…aneb Co se z médií nedozvíte.

Izrael je v médiích prezentován v lepším případě jako technologická velmoc, v horším případě jako místo neustálého konfliktu. Co však víme o obyčejných Izraelcích, kteří skrze svoji osobní aktivitu, odvahu, občanské sebevědomí a uvědomění usilují o pozitivní změny ve své společnosti v duchu židovského tikun olam,  „nápravy světa“? Přednáška s prezentací představí příběhy lidí a jejich aktivit. Zmíní překážky, se kterými se potýkají, osobní i společenské  výzvy typické pro izraelskou společnost, i naději a úspěchy v místech, kde by je člověk nečekal.
Přednáší hebraistka a kulturoložka  Mgr. Terezie Dubinová, PhD., autorka knih. mj. Ženy v Bibli, ženy dnesJak učit o holokaustu nebo Kořeny ženské spirituality. Aktuálně připravila čtyřicet rozhovorů s Izraelci z oblasti občanské aktivity, umění, terapie a spirituality. Výsledkem je kniha „Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci“, která vychází v říjnu v nakladatelství Zlatý květ.
POZOR, ZMĚNA! PŘEDNÁŠKA SE KONAT BUDE, ALE BUDE STREAMOVÁNA. Kvůli covid opatřením nebude možné ji navštívit osobně. Kontakt na přihlášení se ke streamu :  http://servisff.upol.cz/stream/ 

nahrávám mapu....

Pokud se vám tento obsah líbí, můžete ho sdílet se svými přáteli

Napsat komentář