Jak napravovat svět – Izraelská inspirace

Datum a čas konání14.02.2021   18:00 - 19:30 hod
Kategorie

ONLINE PŘEDNÁŠKA pořádaná Rafael Institutem. 

Přihlásit se můžete zde do formuláře: https://www.spolekirene.cz/l/terezie-dubinova-jak-napravovat-svet-izraelska-inspirace/ 

Terezie Dubinová v přednášce představí svoji novou knihu „Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci“. Kniha skrze lidské osobní a profesní  příběhy přibližuje nelehkou situaci obyčejných Izraelců z jejich vlastní perspektivy a ukazuje na jejich netušený potenciál: aktivní občanské postoje. Kniha je rozdělena do čtyř částí: občanský aktivismus, umění, terapie a spiritualita. Kde se bere izraelská odolnost a étos „nápravy světa“ – aktivní spolutvorby společnosti? Jak se slabost a bezmoc může proměnit v sílu? Jak umění pomáhá utvářet identitu? Srdečně zveme!
Mgr. Terezie Dubinová, PhD., je hebraistka a kulturoložka, autorka knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes, Jak učit o holokaustu, Kořeny ženské spirituality či Svoboda jít s Bohem: Rozhovory s Josefem Kordíkem. V Rafael institutu přednášela v roce 2009 na téma své dobrovolnické práce v české evangelické vesnici Bohemka na Ukrajině (https://protestant.evangnet.cz/proscripta-cernobyl-bohemka-ceska-identita-na-ukrajine ).
Moderuje Mgr. Eva Labusová
Knihu „Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci“ si můžete zakoupit zde:

mapa není k dispozici

Pokud se vám tento obsah líbí, můžete ho sdílet se svými přáteli

Napsat komentář